WITAMY W NASZYM DOMU!

Dom Pomocy Społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie jest placówką stacjonarną pobytu stałego zapewniającą całodobową opiekę dla 90 osób w podeszłym wieku. Najwyższy poziom usług zapewniających klientom DPS bezpieczeństwo i zadowolenie jest celem każdego pracownika Domu.

Dom umożliwia mieszkańcom udział w terapii zajęciowej, zaspokojenie potrzeb religijnych i kulturalnych. Dom zapewnia warunki do rozwoju samorządności mieszkańców. Dba o utrzymanie i rozwijanie kontaktów z rodzinami mieszkańców oraz środowiskiem. Dom zapewnia opiekę dla mieszkańców w czasie zajęć zorganizowanych na jego terenie.

Zapraszmy do poznania nas bliżej.

Dyrekcja i pracownicy

zobacz archiwum

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

zobacz galerię

ZAJRZYJ DO GALERII

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Fundusze Europejskie dla Małopolski

ZAPRASZAMY NA NASZE STRONY!

Senior Móvin' - Blog DPS Kluzeka

Stowarzyszenie Być

BUDŻET OBYWATELSKI

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa
zobacz archiwum

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA DPS

data: 13/06/18

Festiwal piosenki biesiadnej w Batowicach

Kolejny rok z rzędu Dom Pomocy Społecznej w Batowicach zorganizował festiwal piosenki biesiadnej. Sporo smacznego jadła, tańce i najpopularniejsze utwory biesiadne, tak w skrócie można opisać całą imprezę. Zabawa byłą tak wspaniała że nie przeszkodził nam nawet lejący deszcz był on wręcz niezauważalny.We wspaniałym nastroju, z pełnymi brzuchami wracamy do domu.

data: 11/06/18

Konkurs recytatorski na Helclów

DPS Helclów zorganizował przegląd recytatorski poezji Franciszka Karpińskiego. Z naszego domu udział wzięli Pani Ela i Pan Marian. Wystąpili wspaniale ! Choć trema towarzyszyła im na scenie, to działała wyłącznie mobilizująco. A zmobilizować się trzeba było, ponieważ recytować wiersz przed tak szeroką publicznością, pod okiem czujnego jury, któremu przewodniczył profesjonalista – aktor Artur Barciś – to nie lada wyzwanie! Któremu – przyznajemy z dumą – podołaliśmy doskonale ! Pan Artur Barciś osobiście gratulował występującym, wręczał dyplomy oraz nagrody. Cieszymy się, że mogliśmy przeżyć to niesamowite spotkanie. Na pewno na długo zostanie ono w naszej pamięci!

data: 07/06/18

Dzień Mieszkańca na Nowaczyńskiego w klimacie kraju kwitnącej wiśni

Kontynuujemy cykl wyjazdów po zaprzyjaźnionych placówkach, kolejne zaproszenia na imprezy są przez nas przyjmowane z otwartymi ramionami, nie opuszczamy prawie żadnej, zabawa trwa w najlepsze. DPS Nowaczyńskiego zorganizował piknik w klimacie japońskim, cesarzowa otworzyła spotkanie, zabawa rozpoczęła się na dobre, poznaliśmy technik nakładania kimona, walki na kije i wiele innych ciekawych rzeczy.

data: 07/06/18

Spacer wśród zieleni

Kolejnego już z rzędu słonecznego przedpołudnia wybraliśmy się na spacer po Ogrodzie Botanicznym. Podziwialiśmy bujną roślinność, kolorowe kwiaty, wysokie drzewa a nawet spotkaliśmy kaczą rodzinkę – zachwytom nad piękną przyrodą nie było końca. Widzieliśmy cytrynę giganta, która o dziwo miała kształt gruszki, piękne nenufary niczym z kultowej sceny z filmu „Noce i dnie” i łamaliśmy języki nad łacińskimi nazwami roślin. Na pewno tu jeszcze wrócimy.

data: 06/06/18

V edycja turnieju Boules

Po raz już 5 w naszym domu odbył się turniej Boules. Uczestnicy z małopolskich DPSów, WTZów i CASów już po raz kolejny mogli zmierzyć się w rozgrywkach w tę emocjonującą grę. Chętnych nie brakowało, zgłosiło się 11 drużyn. Walka była zacięta. III miejsce zajęli zawodnicy z DPS Nowaczyńskiego, II miejsce - uczestnicy CASu "Uskrzydleni wiekiem", I miejsce przypadło naszym reprezentantom.

data: 30/05/18

I Turniej Gier Narodów Świata

30.05.2018r. w naszym domu odbył się I Turniej Gier Narodów Świata. Wzięło w nim udział około 60 uczestników z małopolskich WTZów, CASów i DPSów. Każdy z zawodników mógł wziąć udział w jednej z trzech gier - Culbuto, Le Passe Trappe i Carrom. Z naszego domu p. Bogdan zajął II miejsce w Culbuto, p. Józia zajęła II miejsce w Le Passe trappe, a p. Ryszard IV miejsce w Carrom. Turniej odbył się na świeżym powietrzu, wszyscy dobrze się bawili.