WITAMY

Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troski i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.

Stowarzyszenie współpracuje z terapią zajęciową działającą w Domu Pomocy Społecznej "SN" W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się sprzedażą wyrobów wykonanych przez mieszkańców D.P.S. poprzez organizowanie i uczestniczenie w różnorodnych kiermaszach okolicznościowych.

Stowarzyszenie współpracuje z Domem Pomocy Społecznej na ul. Kluzeka w organizowaniu licznych form spędzania czasu wolnego, poprzez finansowanie licznych wycieczek, imprez okolicznościowych np. "Piknik Świętojański", zabawy karnawałowe i andrzejkowe, turniej gry w REMIka, oraz liczne imprezy okolicznościowe.

Zarząd stowarzyszenia "Być"

zobacz galerię

ZAJRZYJ DO GALERII

zobacz archiwum

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA STOWARZYSZENIA

data: 24/05/18

Majowy Dom Otwarty

Za nami majowy Dom Otwarty, w tym miesiącu wokalistką była Beata Ryś, na pianienie grała Aleksandra Bąk. Artystki wykonały dla nas utwory takie jak "Jesteś Lekiem Na Całe Zło", "Małgośka", "Ale To Już Było", "Brzydcy" i wiele innych

data: 25/01/18

Dom Otwarty - koncert Katarzyny Ignatowicz

Styczniowy Dom Otwarty zainaugurował w tym roku z przytupem. Gwiazdą wieczoru była Katarzyna Ignatowicz. Repertuar zaprezentowany przez gwiazdę był pokaźny. Artystka zaśpiewała popularne utwory minionej epoki.

data: 24/11/17

Zabawa Andrzejkowa 2017

Za nami zabawa andrzejkowa. Przez całą imprezę uczestnicy zabawy nie mogli przestać tańczyć. Jedynie wróżby, konkursy i poczęstunek sprawiały że na moment nogi przestawały się ruszać. Frekwencja jak co roku dopisała, atmosfera była niesamowita.

data: 23/11/17

Re-kreacje 2017

23.11.2017  Małopolskie Domy Pomocy Społecznej, Warszataty Terapii Zajęciowej oraz Centra Aktywności Seniorów zmobilizowały siły by stworzyć z bezużytecznych przedmiotów jak nabardziej innowacyjne projekty. Prace jak zwykle zaskakiwały formą i jakością wykonania. Uczestnicy konkursu przedstawili możliwości płynące z przerabiania surowców wtórnych.

data: 12/10/17

Turniej Remika 2017

Po dwóch latach na Kluzeka powraca wielki turniej REMIKA, 46 graczy z małopolskich DPS'ów, klubów seniora, CAS'ów rywalizowało ze sobą o miano najlepszego gracza. Jako gospodarze zaprezentowaliśmy się fenomenalnie. Pani Józefa Tarnawska wywalczyła drugie miejsce.

data: 07/09/17

VI Olimpiada Ogrodowa

Za nami kolejna Olimpiada Ogrodowa, to już 6 edycja imprezy. W olimpiadzie brało udział 7 domów pomocy społecznej i 1 klub seniora i 1 CAS. Zawodnicy brali udział w 4 konkurencjach: kulomiot, miękkie lądowanie, krokiet i rzut do kosza.

data: 18/07/17

Ogród sztuki 2017

Za nami kolejny ogród sztuki, impreza przebiegła sprawnie tak jak to było zakładane

Dzień 1 Obraz - imponujące prace mieszkańców krakowskich dpsów i nie tylko

Dzień 2 Słowo - szeroko rozumiana poezja, wiersze fraszki 

Dzień 3 Muzyka - uczestnicy prezentowali wysoki poziom wokalnoinstrumentalny