Eventy

Szachy

Przez cały rok w naszym Domu wiele się dzieje. Aby przybliżyć Państwu życie i atmosferę, które wypełniają nasz czas szczególnie polecamy dział "Aktualności" – na głównej stonie, natomiast poniżej przedstawiamy wydarzenia "stałe" - turnieje i różnorakie iwenty regularnie przez nas organizowane. fot3

MAŁOPOLSKI TURNIEJ SZACHOWY
Co roku zapaleni szachiści zjeżdżają się do nas by spróbować swych sił w szachach. Poziom jest dość wysoki, a obsługa w pełni profesjonalna. Emocje towarzyszą wszystkim zarówno graczom jak i kibicom.

TURNIEJ REMIKA
Karty to świetna zabawa na zabicie nudy, remik to gra dla wytrawnych graczy. Raz w roku odbywają się zawody gry w Remika, na które tłumnie przybywają zainteresowani z całego województwa małopolskiego. Przy stolikach aż wrze od zaciętej walki. Każdy pilnuje swojej kolejki. Wszyscy uważni i skupieni liczą na zwycięstwo.

fot2 fotx

TAJNY TURNIEJ SPORTÓW BAROWYCH
Pomysł zrodził sięz niczego, ale tak to już bywa z dobrymi pomysłami. W turnieju można wystartować w jednej z trzech dyscyplin: rzutki, piłkarzyki sprężynowe, kości. Wygrani w poszczególnych dyscyplinach walczą ze sobą o tytuł MISTRZA SPORTÓW BAROWYCH w konkursie na picie "piwa". Zabawy jest co niemiara, a wystrój tematyczny podgrzewa atmosferę.

fot6 ANDRZEJKI
Za nim do Polski przyszło święto Halloween wszyscy obchodzili Andrzejki. My ogromnie je lubimy, bo to fantastyczna okazja by się powygłupiać i zabawić troszkę. Kto odważniejszy wdzieje jakiś kostium, kto mniej wystąpi w innej (lecz nadal w klimacie) kreacji. Zawsze pojawia się wróżka przepowiadająca przyszłość, a i dla lubiących zabawy manualne garnek z woskiem się znajdzie.

fot4 BAL KARNAWAŁOWY
Taniec i muzyka są ważne w życiu każdego człowieka. Jak sama nazwa wskazuje nasza zabawa jest bardzo balowa. Królują wieczorowe kreacje: suknie koktajlowe, suknie długie, garnitury, muszki i krawaty. Pełna KULTURA po prostu! W gorących rytmach razem świętujemy obecność nowego roku. fot5

INTERAKTYWNE SPOTKANIE Z POEZJĄ
Co roku odbywa się spotkanie z twórczością "wieszczów przeróżnych". W pierwszej części spotkania – w zależności od tego co komu w duszy gra - nasi mieszkańcy przestawiają swoje ukochane wiersze, a po przerwie odbywa się spotkanie autorskie z uznanym, krakowskim poetą. Każdemu spotkaniu towarzyszy niezwykły, kameralny klimat i mnóstwo pozytywnych emocji.

 

fot7 KORONKOWA ROBOTA
Konkurs szydełkowy, w którym może wziąć udział, każdy kto ma lat 50+. Konkurs ten to szansa na pokazanie swoich umiejętności dla tych nielubiących wysiłku fizycznego i gier wszelakich. Osoby stające do konkursu mają za zadanie zrobić serwetkę według ściśle określonych regół. Prace zawsze są cudowne i bardzo trudne do ocenienia bo koronkowa robota jest ogromnie wdzięczna i ujmujaca.

fot9 DOM OTWARTY
Raz w miesiącu ale za to przez cały rok odbywają się w naszym Domu imprezy kultutralne, rozrywkowe w ramach projektu "Dom Otwarty". Są to koncerty, spotkania poetyckie, przedstawienia, bale i te wszystkie wspaniałości dzieją się właśnie u NAS. Informujemy o tym wszystkich w Krakowie i okolicach. W dzień otwarty warto więc do nas zaglądnąć i się troszkę zrelaksować. Wstęp na imprezy jest oczywiście całkowicie wolny. fot8

fot13 PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI
W czerwcu kiedy kwiat paproci zakwitnie w naszym ogrodzie dzieją się niesamowite rzeczy. Przybywają do nas Gwiazdy wielkiego formatu, wspaniały zespół przygrywa wiecznie przez nas kochane kawałki, dzieci znajdują mnóstwo uciech w krainie dla nich przygotowanej, dorośli czują się jak na wakacjach. Nikt się nie nudzi, każdy znajduje coś dla siebie. Konkursy na scenie, koncerty, występy i pokazy, zawody sportowe i wiele innych (co roku coraz to nowsze) atrakcji powodują, że jak już raz ktoś do nas przyjdzie nie będzie chciał wracać.

fot11


SPOTKANIE RODZINNE fot12 Dom Pomocy Społecznej to miejsce gdzie ludzie starsi i chorzy są często daleko od rodzin. Spotkanie to jest świętem więzi jaka łączy naszych mieszkańców z ich rodzinami. Tego dnia wszyscy jesteśmy razem.

OGNISKA
Kiedy jest ciepło, a więc w sezonie grillowym (kwiecień – październik), urządzamy w ogrodzie Domu, w specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu grille – ogniska, czyli wspólne biesiadowanie przy ziemniaczku, kiełbasce i dobrej piosence. Zawsze jest wesoło, a do tego smacznie!

 

fot14 WYCIECZKI
Nasze wojaże zasługują na osobny opis, niemniej już tyle ciekawych rzeczy pokazaliśmy, że tym razem ograniczymy się tylko do krótkiej wzmianki. Otóż jeździmy dużo, często i w przeróżne miejsca. Wycieczki dostosowane sa do potrzeb i możliwości mieszkańców, dla lubiących pochodzić – góry, zwiedzacze oglądają muzea, rynki, skanseny, a większość oczywiście preferuje aktywne leniuchowanie nad rzeką, spacery w lesie i inne przyjemności. Oczywiście wyjeżdżamy zarówno dalej jak i bliżej (chętnie poznajemy Kraków i regularnie pojawiamy się w ciekawych - mniej i bardziej znanych miejscach).
 

Zdjęcia z naszych imprez:

               

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 
Blog
Być
Facebook
Youtube

Nasze strony