Wydarzenia

W trakcie weekendów w Dolinie Będkowskiej bywają tłumy, wyruszając w czwartek o 9.30 mieliśmy pewność że nie jedziemy w skupisko ludzkie. Stęsknieni smaku świeżutkiego pstrąga zrobiliśmy kilku godzinny piknik, były karty, krzyżówki, rozmowy, przyroda - żyć nie umierać.
Zamykamy możliwość odwiedzin w DPS  
Ostatnie Lipcowe dni przyniosły nam wiele wspaniałych, słonecznych chwil. Zaliczyliśmy pierwszą w pełni bezpieczną, wycieczkę na kopiec Wandy. Na terenie naszego ogrodu powstaje nowa altana. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku gramy we wszystkie możliwe rzeczy. Udało nam się nareszcie ułożyć te niezwykle skomplikowane puzzle, przed nami kolejne. Gra królów czyli szachy też są u nas chlebem powszednim.
Od kilkunastu już lat, przeważnie w Czerwcu odbywał się u nas Piknik Świętojański. Niestety w tym roku niespodziewany gość z Chin pokrzyżował nasze plany. Postanowiliśmy jednak przypomnieć jak to było dotychczas i jak będzie miejmy nadzieję w jak najbliższej przyszłości.
Jeżeli ktoś myśli że nudzimy się bo nie wychodzimy to jest w błędzie, śpiew, gry, piknikowa atmosfera.
W czasie deszczu dzieci się nudzą? To prawda, my jednak od dawna nie jesteśmy dziećmi.
Od kilku dni zapowiadana prognoza oraz codziennie zachodzące i chowające się zamiennie za chmurami słońce straszy deszczem. Gdy tylko znajdujemy odpowiedni moment, staramy się skorzystać z wszelkich możliwych aktywności fizycznych. Na terenie naszego ogrodu. zainaugurowaliśmy sezon Boules. Nikt nie wyszedł z formy, takich rzeczy się nie zapomina.
Układanie krajobrazu składającego się z 2000 elementów idzie nam w dobrym kierunku, nasi stali gracze wznowili wspólne treningi przed stojącymi przed nimi w przyszłości wyzwaniami, w terapii maksymalne póki co możliwe obłożenie. Wszystko to w oczekiwaniu na ładną pogodę która jednak się pojawiła.
Po serii aktywności na świeżym powietrzu pogoda zaprzestała nas rozpieszczać. Nie dajemy jednak za wygraną i na każdy możliwy sposób przemycamy ruch. Dzięki konsoli x box oraz jej wspaniałemu kinektowi, jesteśmy w stanie poczuć się jak na kręgielni.
Korzystając z uroków pięknej pogody postanowiliśmy porzucać do tarczy na terenie naszego ogrodu.
To że nasi mieszkańcy nie opuszczają terenu domu nie oznacza braku możliwości obcowania z naturą. W czasie gdy dookoła nas tematem nr 1 jest sytuacja epidemiologiczna, nam nie brakuje zajęć, w ogrodzie praca nigdy się nie kończy.
W czasie deszczu dzieci się nudzą? To prawda, my jednak od dawna nie jesteśmy dziećmi.
Przed nami weekend majowy, jednak mieszkańcy absolutnie nie mogą narzekać na brak zajęć, jedni w ogrodzie, drudzy śpiewają inni główkują w holu.
Przystąpiliśmy do systemu wsparciedlaszpitala w związku z tym poszukujemy lokalnego koordynatora zbiórek na rzecz Naszej Placówki!  
Pomimo braku możliwości opuszczania terenu naszego Domu, mieszkańcy nie próżnują, każdy ciągle czymś zajęty, jedni układają puzzle, drudzy rozwiązują krzyżówki, kolejni prasują, inni spacerują po terenie ogrodu - krótko mówiąc nie ma nudy.
Minęły już cztery tygodnie odizolowania DPS-u od świata zewnętrznego. Chcieliśmy opowiedzieć co przez ten czas się u nas działo.
W związku z chwilowym brakiem możliwości odwiedziń naszych mieszkańców, wprowadzamy możliwość wideo rozmowy z bliskimi za pomocą Skype’a. Znaleźć nas można pod nazwą DPS Kluzeka. Prosimy o umawianie się na daną godzinę, kontaktując się wcześniej z pracownikiem socjalnym pod numerem telefonu: 12 415-25-92 wew. 11.
Przesyłki dla mieszkańców w godzinach 7.00 – 15.00 prosimy podawać do bramy obok administracji. W pozostałych godzinach do bramy głównej. Przesyłki muszą przejść w dps kwarantannę (24h). Prosimy o przekazywanie rzeczy o dłuższym terminie przydatności do spożycia i takich, które się nie psują.
W związku z COVID- 19: zgodnie z zaleceniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od dnia 10.03.2020 odwiedziny zostają wstrzymane do odwołania.
Za nami tegoroczny dzień kobiet, impreza w prawdzie dzień po fakcie, gdyż wypadł w niedzielę, jednak nie przeszkodziło nam to w wystawieniu na piedestał naszych Pań. Śpiewy, poczęstunek, życzenia, było tak jak lubimy.

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony