Wydarzenia

Po serii aktywności na świeżym powietrzu pogoda zaprzestała nas rozpieszczać. Nie dajemy jednak za wygraną i na każdy możliwy sposób przemycamy ruch. Dzięki konsoli x box oraz jej wspaniałemu kinektowi, jesteśmy w stanie poczuć się jak na kręgielni.
Korzystając z uroków pięknej pogody postanowiliśmy porzucać do tarczy na terenie naszego ogrodu.
To że nasi mieszkańcy nie opuszczają terenu domu nie oznacza braku możliwości obcowania z naturą. W czasie gdy dookoła nas tematem nr 1 jest sytuacja epidemiologiczna, nam nie brakuje zajęć, w ogrodzie praca nigdy się nie kończy.
W czasie deszczu dzieci się nudzą? To prawda, my jednak od dawna nie jesteśmy dziećmi.
Przed nami weekend majowy, jednak mieszkańcy absolutnie nie mogą narzekać na brak zajęć, jedni w ogrodzie, drudzy śpiewają inni główkują w holu.
Przystąpiliśmy do systemu wsparciedlaszpitala w związku z tym poszukujemy lokalnego koordynatora zbiórek na rzecz Naszej Placówki!  
Pomimo braku możliwości opuszczania terenu naszego Domu, mieszkańcy nie próżnują, każdy ciągle czymś zajęty, jedni układają puzzle, drudzy rozwiązują krzyżówki, kolejni prasują, inni spacerują po terenie ogrodu - krótko mówiąc nie ma nudy.
Minęły już cztery tygodnie odizolowania DPS-u od świata zewnętrznego. Chcieliśmy opowiedzieć co przez ten czas się u nas działo.
W związku z chwilowym brakiem możliwości odwiedziń naszych mieszkańców, wprowadzamy możliwość wideo rozmowy z bliskimi za pomocą Skype’a. Znaleźć nas można pod nazwą DPS Kluzeka. Prosimy o umawianie się na daną godzinę, kontaktując się wcześniej z pracownikiem socjalnym pod numerem telefonu: 12 415-25-92 wew. 11.
Przesyłki dla mieszkańców w godzinach 7.00 – 15.00 prosimy podawać do bramy obok administracji. W pozostałych godzinach do bramy głównej. Przesyłki muszą przejść w dps kwarantannę (24h). Prosimy o przekazywanie rzeczy o dłuższym terminie przydatności do spożycia i takich, które się nie psują.
W związku z COVID- 19: zgodnie z zaleceniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od dnia 10.03.2020 odwiedziny zostają wstrzymane do odwołania.
Za nami tegoroczny dzień kobiet, impreza w prawdzie dzień po fakcie, gdyż wypadł w niedzielę, jednak nie przeszkodziło nam to w wystawieniu na piedestał naszych Pań. Śpiewy, poczęstunek, życzenia, było tak jak lubimy.
Zostaliśmy odwiedzeni przez przedszkolaków z Zielonek. Artyści pochodzili z grup o wdzięcznych nazwach: "Smerfy" oraz "Stokrotki". Występ przygotowany został pod kątem dnia babci i dziadka.
Za nami zabawa karnawałowa którą poprowadził Krzysztof Bigaj. Poza masą konkursów, smacznego jedzenia i wszystkim znanych hitów, jak co roku panowała magiczna atmosfera. Dziękujemy młodzieży z Sieprawia za pomoc i najlepsze zabawianie przybyłych, gościom za przyjazd i wspaniale spędzony, wspólny czas.
Sobotni koncert zespołu pieśnie religijnej w wykonaniu kwartetu "ADWENT" umilił nam czas. 2 tenorów, 1 baryton i 1 bas to wokalny przepis na sukces. Dziękujemy bardzo za występ.
Z zaproszenia na Praską nie mogliśmy nie skorzystać. Kapelusze - bo taki był temat przewodni tegorocznej zabawy karnawałowej, było ich wiele, co następny to bardziej imponujący. Sporo śmiechu, smacznego jedzenia i tańca, dziękujemy bardzo za zaproszenie i wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Nareszcie :)
Za nami VI turniej SOFT PETANQUE w trakcie którego rywalizowało między sobą 11 małopolskich placówek. I miejsce zajęła drużyna Dps Helclow, II miejsce przypadło ŚDS "Vita", III miejsce zajął nie kto inny jak gospodarze czyli jak zwykle niezawodny. Dps Kluzeka.
Szybko zaczęliśmy nasze coroczne wyjazdy karnawałowe, Dostaliśmy zaproszenie od naszych przyjaciół z Łanowej i już 30 stycznia udało nam się zaliczyć pierwszą w tym roku zabawę karnawałową.Konkursy, smaczne jedzenie, taniec i wiele muzyki, dziękujemy za kolejną udaną imprezę.
Za nami VII mini turniej gier holowych w którym wzięło udział 14 uczestników. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 3 konkjurencjach: Kregle, klasy, drzewko szczęścia. I miejsce zajął Pan Bogdan Kornecki {mistrz dwóch konkurencji), na II miejscu uplasowała się Pani Józefa Tarnawska (mistrz drzewka), III miejsce przypadło Pani Halinie Prandze.

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony