Wydarzenia

2017

Wigilia Bożego Narodzenia, to rodzinny czas. W licznym gronie spotkaliśmy się wspólnie na wieczerzy wigilijnej. Potrawy były smaczne, życzenia płynęły prosto od serca, czuć było świąteczny klimat.
Wraz z dziećmi ze świetlicy środowiskowej "Chatka Puchatka" ubieraliśmy wspólnie choinkę.
Jak co roku zostaliśmy odwiedzenie przez młodzież z Sieprawia. Po wspólnym połamaniu się opłatkiem, łożeniu życzeń, wpadliśmy w wir kolęd.
Za nami kolejna sesja dogoterapii, pies terapeuta po raz kolejny regularnie wywoływał uśmiech na twarzy mieszkańców naszego domu. W tym roku to już jednak ostatnia sesja.
Za nami grudniowe spotkanie w Lanckoronie, uczestniczyliśmy w charytatywnym występie muzyczno teatralym oraz spotkaniem wigilijnym zorganizowanym dla seniorów z krakowskich Domów Pomocy Społecznej oraz seniorów z Lanckorony i Jastrzębi.
Grudzień to czas intensywnych przygotowań do świat Bożego Narodzenia. Spotkanie było także okazją do wspominania tego, jak kiedyś wyglądały święta, do rozmów i opowiadań o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych z różnych rejonów. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu, a nasz świąteczny łańcuch wspomnień będzie jeszcze dłuższy!  
Szary grudniowy piątek postanowiliśmy rozpogodzić wycieczką do... PAPUGARNI ! Kto jeszcze nie był – polecamy ! Papugi rozproszą wszelkie smutki chandry ! Wśród tych kolorowych ptaków, ich śpiewu i pokrzykiwań po prostu nie da się smucić! Obsiadły nas od stóp do głów i zdecydowanie zaraziły radością.
W chlebowej chacie przypominano jak życie wyglądało 50 - 100 lat temu, przywołało to wspomnienia naszych mieszkańców. W programie znalazły się takie ciekawostki jak: niezbędne do życia wyposażenie domu, droga "od ziarenka do bochenka", proces wyrobu masła i sera, ciekawostki z życia pszczół.
Do naszego domu zawitał niezwykły gość! Pomimo braku śniegu i nawału pracy dotarł do nas Mikołaj! Pośród radości i śpiewu spędziliśmy wspólnie grudniowe przedpołudnie. Mikołaj rozdał prezenty osobom, które przybyły z nim na spotkanie. Natomiast do pozostałych osób udał się z wizytą do pokojów. Towarzyszyli mu oczywiście pomocnicy, których u boku Mikołaja nigdy nie może zabraknąć! Mamy nadzieję, że zawita do nas znów za rok, na co już czekamy z niecierpliwością!
Za nami kolejna edycja Turnieju Gier Barowych. Imprezę rozpoczął sabat czarownic. Po rozpoczęciu wiedźmy oraz król obstawiły trzy konkurencje i zaczęły się zawody. Piłkarzyki, Rzutki oraz obalanie butelek skumulowały niesamowitą ilość emocji i pozytywnej energii. W przyjacielskiej atmosferze w najlepsze trwała rywalizacja.
Spotkanie z okazji dnia wolontariusza przebiegło w miłej atmosferze. W podziękowaniu za poświęcenie nasi wolontariusze zostali nagrodzeni dyplomami oraz symbolicznymi kubkami. Później przyszedł czas na poczęstunek i luźne rozmowy.
Za nami ostatnia już w tym roku wycieczka, za cel wzięliśmy klimatyczne Zakopane. Pogoda była idealna, mroźno, bez opadów. Zarówno w jedną jak i w drugą stronę trasa zajęła nam niewiele ponad 2 godziny.
Za nami ostatnia już edycja Koronkowej Roboty. Prace były tak równe że każdemu należało się pierwsze miejsce. Lubaśna Koronka przypadła dla naszej reprezentantki Alfredy Ślusarczyk, E Koronką został nagrodzony niebieski anioł autorstwa Wiesławy Skrzypczak.
Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Rozrywka 1, zorganizował bal andrzejkowy, na którym oczywiście nie mogło nas zabraknąć. Wróżby, konkursy, gry, taniec oraz karaoke - to wszystko znalazło się w tej niezwykle udanej imprezie.
Za nami zabawa andrzejkowa. Przez całą imprezę uczestnicy zabawy nie mogli przestać tańczyć. Jedynie wróżby, konkursy i poczęstunek sprawiały że na moment nogi przestawały się ruszać. Frekwencja jak co roku dopisała, atmosfera była niesamowita.
23.11.2017  Małopolskie Domy Pomocy Społecznej, Warszataty Terapii Zajęciowej oraz Centra Aktywności Seniorów zmobilizowały siły by stworzyć z bezużytecznych przedmiotów jak nabardziej innowacyjne projekty. Prace jak zwykle zaskakiwały formą i jakością wykonania. Uczestnicy konkursu przedstawili możliwości płynące z przerabiania surowców wtórnych.
Za nami kolejny mecz w kręgle. Panu Bogdanowi w dalszym ciągu nieudało się pokonać Pana Ryszarda, rywalizacja jednak była zacięta.
Na festiwal piosenki różnej przygotowaliśmy utwór Violetty Villas "Przyjdzie Na To Czas". Nasz duet został wyróżniony za ruchy sceniczne przez samego przewodniczącego jury Andrzeja Kozłowskiego z kabaretu "Pod Wyrwigroszem"
W poniedziałek 6 listopada w naszym domu odbyły się warsztaty fotograficzne. Poprowadził je Bartosz Ormanty. Spotkanie było częścią projektu fotograficznego realizowanego w naszym domu, którego zwieńczeniem będzie wystawa zdjęć.
W kręgle gramy wszędzie, w holu, na xboxie, na zewnątrz. Dzisiaj jednak grupa śmiałków podbijała Plazę.

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony

Blog
Być
Facebook
Youtube