Wydarzenia

2015

Może jesteśmy dorośli, starsi, ale w każdym  z nas jest cząstka dziecka, Święty Mikołaj nie zapomniał o nas.
Po 2 letniej przerwie, tym razem po raz kolejny w grudniu, odbywa się nasz coroczny Turniej Sportów Barowych. Tym razem postanowiliśmy otulić wszystko przytulnym szalem w klimacie Alicji W Krainie Czarów. Było magicznie ale przede wszystkim wesoło i z przymrużeniem oka.
Zorganizowana przez nas impreza andrzejkowa jak zwykle była udana. Tańce, jedzenie a wszystkiemu towarzyszył występ zespołu SIlver Moon prowadzącego całą imprezę.
17 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się Jubileuszowy Koncert „50-lecia” Skaldów. Podczas prawie 4 godzinnego występu zespół zagrał 30 utworów. Jako wielcy fani zespołu, postanowilismy zaznaczyć swoją obecność.
Wykorzystując zurzyte materiały postanowiliśmy zrobić z nich ubrania, dodatki i biżuterię. Tak powstał pomysł na konkurs recyklingowy Re-kreacje. Prace konkursowe przeszły nasze oczekiwania.
Piękna pogoda, klimatyczne miejsce, czyste powietrze - tak w skrócie można opisać dzisiejszy wyjazd do Jaskini Nietoperzowej
Z okazji imprezy "Dom Otwarty postanowiliśmy zaprosić Pana Jerzego Wójcika. Artysta znany jest z tego że perfekcyjnemu wykonaniu utworów towarzyszy również ogromne show.
Już w ten czwartek kolejna odsłona imprezy z cyklu "Dom Otwarty" Naszym gościem będzie artysta operowy Jerzy Wójcik i wraz z nim przez godzinę przeniesiemy sie w lata 20ste oraz 30ste XX wieku.
Korzystając z tego że za oknem pogoda nie była zbyt ładna postanowiliśmy rozruszać się podczas gry w popularnego ping ponga.
Jak co roku zorganizowaliśmy turniej gry w Remik'a. Przyjechało do nas ponad 30 graczy z małopolskich Domów Pomocy Społecznej.
Nie mogło zabraknąć nas na Mistrzostwach Seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Nastawieni na wygraną, pokrzepieni poranną kawą, startowaliśmy w wielu konkurencjach.
Jesień za oknem, z tej okazji postanowiliśmy pożegnać lato piosenką, recytowaniem wierszy i wspólną wieczerzą.
Kolejne już spotkanie rodzinne, występ, poczęstunek oraz poczucie wspólnoty z bliskimi, tak w skrócie można scharakteryzować sobotnią imprezę.
Ostatniego Czwartku z okazji imprezy "Dom Otwarty"wystąpił u nas arstysta Pan Franciszek Makuch.
Kolejny aktywnie spędzony czwartek. Tym razem padło na spacery po Ojcowie. Dwoma główynymi celami podróży była Grota Łokieta i ruiny zamku.
Nie mogliśmy nie skorzystać z zaproszenia naszych przyjaciół z Sieprawia i zameldowaliśmy się tej wyjątkowej niedzieli na miejscu. 
14 godzinna wycieczka? To dla nas pestka. Podróż do Warszawy minęła pozytywnie, dopisała pogoda, atrakcje były wspaniałe, pociąg komfortowy, czego chcieć więcej było poprostu idealnie.
Rywalizacja toczyła się w czterech wymagających konkurencjach. Kilkanaście Domów stanęło do walki o jak najlepszy rezultat, ponad 50 uczestników robiło spore wrażenie rywalizując miedzy sobą na terenie naszego ogrodu.
W czwartek zaproszeni zostaliśmy na "Piknik U Jawora" o tematyce leśnej. Na wstępie krótko opisując: gry, zabawa, konkursy i przedewszystkim masa jedzenia.
Zaproszeni przez DPS w Ojcowie zameldowaliśmy się na Pikniku zorganizowanym przez Brata Dyrektora w 5 osobowym składzie.

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony

Blog
Być
Facebook
Youtube