Wydarzenia

2007

Dzisiaj w naszym Domu odbyła się tradycyjna Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie. Oprócz kapłana, który do nas zawitał, odwiedziła nas także zaprzyjaźniona oaza rodzin wraz z którą miło spędziliśmy czas wspólnie śpiewając i przebywając razem. Zdjęcia z tego spotkania w dziale Galeria.
Jak co roku, także i teraz zostaliśmy zaproszeni przez siostry Nazaretanki do prowadzonego przez nich przedszkola na oś. Kurdwanów, na tradycyjne Jasełka, które przygotowują i przedstawiają dzieci wraz z wychowawcami. Oprócz tego odbył się mały poczęstunek. Było bardzo sympatycznie jak zawsze u sióstr i wśród dzieci. Zdjęcia w Galerii.
Dzisiaj odbyła się premiera przygotowywanych w ostatnim czasie przez grupę "Radość", działającą w naszym Domu, Jasełek. Przybyło sporo gości, szczególnie z zaprzyjaźnionego Ośrodka Terapeutyczno-Szkolnego Dzieci Autystycznych z ul. Szopkarzy oraz z Domu Pomocy Społecznej z ul. Nowaczyńskiego w Krakowie. Aktorzy byli nieco zestresowani (wiadomo - jak to na premierze), ale występ się udał, zebrali gromkie brawa. Po poczęstunku w postaci kawy i ciasta pożegnaliśmy się i tak zakończyła się nasza mała premiera. Teraz czas na tournee! Zdjęcia z imprezy w Galerii.
Dzisiaj wraz z kolędą odwiedzili nas przyjaciele, z którymi utrzymujemy stosunki towarzyski już wiele długich lat. W międzyczasie, niektórzy się już pożenili, zmieniło się wiele w ich życiu, ale my wciąż co jakiś czas się spotykamy i razem spędzamy czas. Tak było i tym razem. Zapraszamy do Galerii.
Wreszcie zakończyliśmy pierwszy etap remontów oraz przebudów dotyczących kwestii sanitarnych w naszym Domu. Do wykonania była potężna praca, ale efekt wart był tego długiego i nieraz uciążliwego oczekiwania. Wzbogaciliśmy się o nowe łazienki na korytarzach, których jest teraz cztery na pierwszym piętrze i pięć na drugim. W tym dwie łazienki specjalnie przystosowane do kąpieli osób z pełną niepełnosprawnością - znajduje się tam specjalistyczny, nowoczesny system dźwigowy, przy okazji wykonana została również pełna hydraulika sanitarna. Nowoczesne łazienki to nie wszystko jednak i mimo, że jesteśmy z nich bardzo dumni, to pochwalić się należy również nowoczesnymi skrzydłowymi drzwiami (rozsuwanymi), które oddzielają salę telewizyjno-kinową od korytarza oraz kaplicę (także od korytarza), zapewniając wymaganą ciszę i intymność. A wszystko na zdjęciach w Galerii.
Ponieważ w dobrym tonie jest by solenizantom życzyć wszystkiego co najlepsze, a solenizantkom w szczególności, także postanowiliśmy uczcić nasze koleżanki Agatę oraz Dorotę i z okazji imienin poświęcić im kilka minut z naszej przerwy. Ich święto uczciliśmy ciastem i życzeniami. A jak to wyglądało widać w naszej Galerii.
Dziś odbyła się długo oczekiwana w naszym Domu zabawa karnawałowa. Przyjechało wielu znakomitych gości, oprócz mieszkańców z kilku zaprzyjaźnionych krakowskich DPSów oraz dyrektorów reprezentujących te placówki mieliśmy również przyjemność gościć p. Prezydent Elżbietę Lęcznarowicz. Było dużo dobrej zabawy, piękna oprawa oraz smaczne poczęstunki. Zamiast rozpisywać się nad niepowtarzalnym klimatem, który zawsze panuje na Kluzeka w takich chwilach pokażemy zdjęcia, które najlepiej przemówią do wyobraźni czytelnika.
Dzisiaj nawiedziły nas dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola. Działo się oj, działo. A najlepiej oddadzą to zdjęcia z naszej Galerii.
Zostaliśmy zaproszeni do udziału w corocznej zabawie karnawałowej w zaprzyjaźnionej placówce jaką jest Dom Pomocy Społecznej z ul. Nowaczyńskiego w Krakowie. Zabawa była przednia i z tej okazji kilka zdjeć w naszej Galerii.
Niektórzy mówią, że to propagandowe, komunistyczne święto, ale my się z takimi opiniami nie zgadzamy! Mało tego postanowiliśmy dać wyraz naszym ciepłym odczuciom w stosunku do wszystkich Pań w naszym Domu przygotowując specjalny występ z tej okazji. Było bardzo sympatycznie i miło i mamy nadzieję, że się podobało. A więcej można wyczytać z uśmiechów naszych Pań, które widać na zdjęciach. Zapraszamy do Galerii.
Kilka dni przed świętami majowymi odbyła się w naszym Domu długo oczekiwana impreza jaką był IV Małopolski Turniej gry w REMIka - Domów Pomocy województwa małopolskiego. Impreza organizowana była przez naszą placówkę już po raz czwarty i już na stałe wpisała się w kalendarz dużych imprez organizowanych w ramach działań Domów Pomocy Społecznej w naszym województwie. Tym razem turniej był największy, z dotychczasowych brało w nim udział dziewięć Domów i czterdziestu graczy. Dla finałowej czwórki zapewnione były nagrody rzeczowe, a dla wszystkich grających okolicznościowe dyplomy wraz z drobnymi upominkami.      Oprócz samej gry każdy kto brał udział w turnieju miał możliwość wziąć udział w organizowanym równolegle ognisku, na którym oprócz pysznych pieczonych kiełbasek nie zabrakło dobrego śpiewu. Ze względu na rozmiar imprezy, ta trwała cały dzień, niemniej obeszło się bez żadnych niespodzianek i o wyznaczonej godzinie nagrody były już rozdane a uśmiechy gościły na twarzach uczestników, którzy chóralnie zapewnili o swojej obecności za rok.      Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju oraz osobom, które przyczyniły się do jego organizacji i zapraszamy do oglądania Galerii zdjęć.
Po wielu latach pracy w naszej firmie opuściła nasz zespół p. Zosia, która razem z nami przez ten długi czas wkładała swoje zaangażowanie w rozwój naszej firmy. Wyrazem naszego podziękowania za trud i dotychczasową pracę była mini-uroczystość, ciastko, kawa i wspólne pożegnanie. Kilka zdjęć z tej miłej, acz nieco smutnej chwili w Galerii.
Dzisiaj nasz Dom odwiedził "Ambasador Corega"… Pod tym nieco tajemniczym tytułem kryje się całkiem prosta rzecz. Otóż, zawitali do nas przedstawiciele firmy Corega, producent m.in. sławnych tabletek "Tabs" oraz różnego rodzaju produktów wspomagających higienę jamy ustnej osób starszych (i nie tylko), szczególnie z uwzględnieniem protez zębowych. Spotkanie miało charakter prelekcji, w trakcie której oprócz smacznego poczęstunku, mieszkańcy mogli się zapoznać z ofertą firmy, a także usłyszeć wiele użytecznych informacji na temat higieny jamy ustnej. Na pewno warto było posłuchać, niezależnie od wieku. Zdjęcia ze spotkania w Galerii.
Młodzież z gimnazjum nr 17 w Krakowie specjalnie dla nas zaprezentowała dziś program z okazji święta uchwalenia konstytucji 3 Maja. Zamiast się rozpisywać na ten temat prezentujemy kilka zdjęć z tego ciekawego programu. Zapraszamy do Galerii
Zostaliśmy zaproszeni do przyjaciół z Sieprawia, którzy to organizują to spotkanie. Z przyjemności czeka nas małe grillowanie oraz wyprawa do tajemniczego "źródełka" bł. Anieli Salawy, które to ma ponoć całkiem magiczną moc. Sprawdzimy!
Z okazji Dnia Matki p. Dorota wraz z działającą na terenie naszego Domu grupą artystyczną "Radość" przygotowała specjalny program okolicznościowy, którym chcieliśmy uczcić ten miły dla wszystkich mam dzień. Występ został ciepło przyjęty, a fotorelacja z tej imprezy w Galerii.
czyli wizyta w muzeum lotnictwa. W poprzednich latach już odwiedzaliśmy krakowskie muzeum, jednak jest to takie miejsce, do którego zawsze warto zaglądnąć, a dodatkowo, co jakiś czas pojawiają się nowe eksponaty i to jakie! Tym razem również pojechaliśmy, szczególnie, że pogoda była piękna. W naszej grupie przeważali liczebnie panowie, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę, że chłopcy zawsze lubią się bawić, a im więksi i starsi tym większych zabawek potrzebują. Było na co popatrzeć. Samoloty, helikoptery, silniki, wszelkiego rodzaju sprzęty latające i nielatające… to robi wrażenie. A wszystko pięknie wyeksponowane na dużej przestrzeni. A, co tu dużo gadać, lepiej popatrzcie na zdjęcia.
Korzystając z okazji, czyli tygodnia osób niepełnosprawnych, który właśnie był "obchodzony" w Krakowie, udaliśmy się na Wawel, dokąd otrzymaliśmy możliwość bezpłatnego zwiedzania. Po krótkotrwałych perypetiach, wreszcie znaleźliśmy się w komnatach królów. O Wawelu wiele pisać nie będziemy, chyba każde dziecko w naszym kraju wie co i jak. Zamiast tego lepiej popatrzeć na kilka zdjęć z tego wyjazdu.
Bycie wilkiem morskim nie jest przyjemnością, z którą się często stykamy tym bardziej byliśmy ucieszeni możliwością "pożeglowania" po Wiśle, którą otrzymaliśmy dzięki VIII Tygodniowi Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością". Rejs był niestety nieco przykrótki i to w zasadzie jego jedyna wada. Wypłynęliśmy naszą łajbą "Nimfa" spod Mostu Grunwaldzkiego i pożeglowaliśmy w stronę Salwatora, tam nawrót i z powrotem pod Galerię Kazimierz i cumowanie pod mostem. Wrażenia pozytywne, tylko ten zimny wiatr… pozwolił nam doświadczyć życia prawdziwego wilczka morskiego… i nieco przemarznąć :) Ale co, tam!
W tym tygodniu mocno się rozpędziliśmy. To już kolejny dzień bez wytchnienia, ciągłe wyjazdy, wycieczki atrakcje… Ale jest okazja, trzeba korzystać! Tym razem całodniowa wyprawa do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz rodzinnego miasta Jana Pawła II - Wadowic. Wyjechaliśmy wcześnie rano, wróciliśmy późnym popołudniem. W Kalwarii poświęciliśmy trochę czasu na wyciszenie i modlitwę. Inna atmosfera panuje w rodzinnym domu naszego papieża Jana Pawła II, tutaj jest czas na refleksję i wspomnienie. Więcej z tej wyprawy widać na zdjęciach w Galerii.

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony

Blog
Być
Facebook
Youtube