Wydarzenia

2016

Wigilia Bożego Narodzenia, to rodzinny czas. Każdy z nas przeżywa ten okres na swój indywidualny sposób. Wigilia na Kluzeka niczym nie różni się od tych domowych, może poza liczbą osób, jak wiemy jest nas tutaj pod dostatkiem. Jak co roku, tak i w tym wieczerza była udana, potrawy smaczne, życzenia płynęły prosto od serca, czuć było świąteczny klimat i nieuchylnie zbliżającego się sylwestra.
Za oknem śnieg, klimat sprzyjający raczej narciarstwu, my jednak postanowiliśmy wybrać się do kręgielni w Plazie.
Za nami kolejna edycja turnieju gier barowych, tym razem opanowana przez Czarnoksiężnika z krainy Oz.
Zabawa Andrzejkowa organizowana przez Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Praskiej przebiegała w klimacie PRL, oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć.
Za nami Kolejna coroczna zabawa andrzejkowa organizowana w naszym domu, tym razem o dobra zabawę zadbał duet Apasjonata.
Pomimo że na turnieju reprezentował nas jedynie jeden zawodnik, to wystarczyło żeby nasz Dom zgarnął główną wygraną.
Za nami druga odsłona konkursu recyklingowe, kolejna udana impreza w naszym wykonaniu. W tym roku ilość uczestników i prac zaskoczyła nawet same jury.
Zorganizowaliśmy wyjście do podziemi rynku w Krakowie. To co zobaczyliśmy na miejscu przeszło nasze oczekiwania.
Złote, ciepłę październikowe nastroje zagościły u nas na stałe. W Domu Otwartym na jesienną fraszkoterapie zaprosił nas Marcin Urban.  Znany krakowski poeta, którego twórczość docenia publiczność każdego pokolenia.
W dniu dzisiejszym odwiedziła nas młodzież z gimnazjum nr. 42 w Krakowie. Zaprezentowali nam swoje autorskie przedstawienie pt. "Na wesoło". 
Niewielkie damskie grono, pod przewodnictwem naszej terapeutki Roksany zorganizowało małe ognisko.
Zostaliśmy odwiedzeni przez sympatycznych przedszkolaków
Ostatni wrześniowy Czwartek, w ramach cyklu "dom otwarty" odbył się recital pt.: "Moja Saudade". Gwiazdą wieczoru był Jakub Zuckerman.
Kolejny już rok nasza reprezentacja udała się walczyć o wygraną w Mistrzostwach Seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Z Mistrzostw wróciliśmy z dwoma złotymi medalami.
Spotkanie Rodzinne 2016 już za nami. Imprezę zaszczyciła swoim występem Pani Dorota Bębenek
Wybraliśmy się z pięcioma mieszkankami do Trzemeśni na spotkanie integracyjno - modlitewne. Po mszy otwierającej spotkanie udaliśmy się do lokalnego DPSu.
Nasi przyjaciele z Sieprawia zaprosili nas na organizowany u siebie piknik. Śpiew, muzyka, zabawa pyszne jedzenie od zawsze charakteryzowały sieprawskie pikniki, nie inaczej było teraz.

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony

Blog
Być
Facebook
Youtube