Nasza codzienność

ABC Zaradnej Pani Domu - Dynia, która się nie psuje :)

10 października 2011
ABC Zaradnej Pani Domu - Dynia, która się nie psuje :)

Już jesień :) niby taka deszczowa pora, a jakże kolorowa. W takie dni kiedy deszcz za oknem, a w telewizji nie nic ciekawego można zrobić coś dla domu, np. Dekoracyjne dynie, na które pomysł znaleźliśmy w internecie i postanowiliśmy spróbować sami. Sprawa jest prosta potrzebujesz tylko:
 - rolke papieru toaletowego (nieużywanego)
 - gazetę (dwie duże kartki)
 - bibułę lub materiał (może być kolorowy, wtedy dynia będzie zabawniejsza. Krótko mówiąc wykorzystaj to, co akurat zalega ci w szafie: apaszkę, poszewkę itp.)
 - patyczek
 - taśmę na kokardę pasującą do wybranego materiału.

My jako materiał wykorzystaliśmy bibułę.

Zaczynamy :

Rolkę papieru toaletowego kładziemy na gazecie. Teraz otoczamy papier toaletowy gazetą wkładając końce gazety do środka rolki, tak by nabrała ona objetości. 

Gdy już gazeta zrobiła nam z papieru prawie kólkę przygotowujemy sobie kawałek materiału, który będzie na zewnątrz naszej dyni i otaczamy nim naszą papierową kulkę w taki sam sposób jak to zrobiliśny z gazetą.

Do dziurki, w którą wtykaliśmy końce materiału u gazety wkładamy patyk i zawiązujemy na nim kokardkę. 

Na pewno ci się uda:) Nasze dynie wyglądają tak jak na zdjęciach, a na ostatnim możecie zobaczyć jak świetnie wyglądają jako dekoracja pokoju.
 

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony

Blog
Być
Facebook
Youtube