Nasza codzienność

Kruche z Rabarbarem

20 maja 2009
Kruche z Rabarbarem

Dzisiaj bardzo proste, łatwe w przygotowaniu i szybkie w wykonaniu kruche ciasto z rabarbarem. Pomijając wyżej wymienione zalety ma ono jeszcze jedną, kluczową z punktu widzenia smakosza - jest pyszne! No to jedziemy!

Składniki:

2 szkl. mąki
1 szkl. cukru pudru (niepełna)
4 zółtka
1 kostka tłuszczu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 kg rabarbaru
3 łyżki bułki tartej
3 łyżki cukru
6 łyżek cukru
1 szczypta soli
4 białka jajek

Mąkę łączymy z cukrem pudrem, żółtkami, tłuszczem i proszkiem do pieczenia. Ponieważ to ciasto kruche to całość "siekamy", aż do uzyskania jednolitego ciasta. Następnie wkładamy do brytwanki, cienką warstwą. Teraz obieramy rabarbar i kroimy drobno, nie może być zbyt gruby, bo się dobrze nie upiecze i będzie łykowaty. Przyprawiamy go 3 łyżkami bułki tartej i 3 łyżkami cukru. Teraz uzyskaną masę wykładamy na ciasto, równomiernie rozkładając na jego powierzchni. I dalej ubijamy pianę z 4 białek (my użyliśmy miksera, ale można też ręcznie) dodajac szczyptę soli i 6 łyżek cukru, tak aby uzyskać sztywną konsystencję. Na rabarbar wykładamy dopiero co ubitą pianę i rozgrzewamy piekarnik do temperatury 180 stopni. Ostatni etap to pieczenie ciasta, co powinno zając w zależności od typu pieca, ok 50 minut. Pozostało niecierpliwie poczekać na ostygnięcie ciasta i... Smacznego! :-)

Tu znajdziesz

Stowarzyszenie

 
Stowarzyszenie na rzecz DPS Kluzeka „Być” w Krakowie oraz ludzi w podeszłym wieku jest organizacją pozarządową powstałą w 2000 roku. Celem organizacji jest wspieranie ludzi w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie otoczyło szczególną troską i opieką niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy społecznej ul. Kluzeka 6 w Krakowie.
 
 

Fundusze Europejskie

 
 
 

Nasze strony

Blog
Być
Facebook
Youtube